You are here: Home > Bez kategorii > Regeneracja wałów korbowych

Regeneracja wałów korbowych

Nasza oferta dotycząca regeneracji wałów korbowych jest przygotowana z myślą o wszystkich tych klientach, którzy nie mają pomysłu lub możliwości technicznych by samodzielnie doprowadzić wały korbowe do stanu używalności Tacy klienci mogą liczyć u nas na fachową opiekę, ponieważ w firmie ,,Jarmot” będą oni mieli do czynienia nie tylko z profesjonalistami, ale także prawdziwymi pasjonatami, którzy swojej pasji potrafią poświęcić kilka godzin dziennie. Ich wiedza za zakresu motocyklizmu na pewno znajdzie odpowiedzi na wszystkie pytania, które warto zadawać w czasie korzystania z naszych usług.

Prowadzona przez z nas działalność dotycząca wałów korbowych obejmuje takie usługi jak na przykład szlifowanie wałów korbowych nierozbieralnych, naprawę wałów rozbieralnych, dorabianie czopów korbowodowych oraz szlifowanie korbowodów. Każdy wał, który trafia pod nasze skrzydła jest poddawany analizie, która potem wyznacza strategię jego naprawy.

Szlifowanie wału ZÜNDAPP KS 750

Szlifowanie wałów ZÜNDAPP KS 750 rozpoczynamy od ich rozbierania i mierzenia poszczególnych otworów. Wtedy, jeżeli zachodzi taka potrzeba wykonujemy nowe czopy korbowodowe. Do ich produkcji używamy najlepszej jakości stali, która posiada wymagane atesty. Zawsze wytwarzamy o jedną sztukę więcej niż jest to potrzebne. Ta sztuka jest poddawana dokładnej kontroli. To, co jest brane przez nas pod uwagę w pierwszej kolejności to twardość, którą otrzymujemy w wyniku ostrej obróbki cieplnej. Nacisk kładziemy również na twardość powierzchniową oraz jej wartość i głębokość.

Badanie twardości umożliwia twardościomierz.

Bardzo istotnym czynnikiem, który decyduje o prawidłowym wykonaniu jest montaż. Czopy muszą być wciśnięte z odpowiednią siłą. Trzeba je także dobrze pozycjonować. Czynnością, która wymaga sporej precyzji i fachowości jest również tak zwane pionowanie korbowodów.

Szlifowanie otworu w korbowodzie BMW R75

Przed oddaniem wału korbowego klientowi przeprowadzamy dokładne pomiary, które mają sprawdzić czy montaż została przeprowadzony prawidłowo.

Pomiary zmontowanego wału.

Na własny użytek i na życzenie klientów wykonujemy też krótkie serie nowych wałów korbowych.

Nowy korbowód ZÜNDAPP KS 750
Nasza firma od 30 lat oferuje restaurowanie motocykli. W czasie tego okresu często zajmowaliśmy naprawą elementów mechanicznych. Było to konieczne, ponieważ bardzo często nie mogliśmy znaleźć zakładu, który oferowałby nam nowe części lub zajmowałby się ich obróbką mechaniczną.

To sprawiło, że samodzielnie dokonujemy wszelkich działań, które pozwalają nam wykorzystać wiedzę Tadeusza Pawiaka, którego doświadczenie z zakresu ogólnej znajomości motocykli jest nie do przecenienia. W realizacji swoich działań niezwykle pomocne okazało się także doświadczenie Ryszarda Glena, który przez lata pracował w państwowych zakładach na stanowisku szefa działu narzędziowego.

Tags:

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Comments are closed.